Kolorowe lodówki

Lodówka firmy Samsung
Kolorowe lodówki Samsung
Lodówka nie musi być już sprzętem, który ma spełniać tylko funkcje użytkowe. Zaprojektowane w różnych stylach i niezliczonych kolorach, urządzenia te stanowią niejednokrotnie największą ozdobę kuchni i przyciągają wzrok każdego gościa. Kolorowe lodówki dają nam możliwość wykorzystania tego podstawowego sprzętu AGD do dekoracji pomieszczenia i nadania mu wyjątkowego charakteru.

Jaki kolor lodówki wybrać i kupić?

Kolorowe lodówki, podobnie jak i białe, znaleźć można w klasycznym designie, jednodrzwiowe, z zamrażarką u góry lub u dołu. Decydując się jednak na lodówkę w kolorze czarnym, beżowym czy czerwonym, zwykle szukamy urządzenia, które będzie zaprojektowane w określonym stylu. Dostępne są więc lodówki w stylu retro, w stylu nowoczesnym, amerykańskim (sprawdź, jakie to lodówki), a także lodówki w formie barku o wymyślnych kształtach (i horrendalnie wysokich cenach).

Kolory lodówek

Choć producenci lodówek oferują wiele różnych odcieni swoich produktów, istnieje kilka kolorów, które cieszą się największą popularnością. Choć biel to nadal najczęściej wybierana barwa lodówki, coraz częściej pojawia się w polskich domach czarna, czerwona czy beżowa lodówka, a także – najbardziej uniwersalna – lodówka w kolorze srebrnym (inox). Ciekawe projekty to także lodówki z frontem w kolorowe paski czy też z motywem flagi państwowej.

Lodówki białe Aktualna cena
Lodówki czarne Aktualna cena
Lodówki srebrne / inox Aktualna cena
Lodówki beżowe Aktualna cena
Lodówki błękitne Aktualna cena
Lodówki czerwone Aktualna cena
Lodówki pomarańczowe Aktualna cena
Lodówki zielone Aktualna cena
Lodówki żółte Aktualna cena

Lodówka w stylu retro

Pamiętamy ją z filmów i zdjęć z lat 50. i 60. Zaokrąglone brzegi, pastelowe kolory i uchwyt w formie klamki. Taki sprzęt zwykle znajdował swoje miejsce w kuchni „perfekcyjnej pani domu” – zadbanej, pięknej, czekającej z trzydaniowym obiadem na powrót męża z pracy i dzieci ze szkoły. Nieodparty urok tamtych czasów i – być może – tęsknota za spokojem i porządkiem, jaki nam się z nimi kojarzy, sprawiają, że lodówki w stylu retro to coraz chętniej kupowane sprzęty AGD.

Ranking TOP 5 najpopularniejszych

Pozycja Nazwa lodówki Producent Cena lodówki
1Amica KGC15635BAmicaAktualna Cena
2Gorenje ORK192BKGorenjeAktualna Cena
3Gorenje ORK192RGorenjeAktualna Cena
4Gorenje ORK192C-LGorenjeAktualna Cena
5Amica KGC15632TAmicaAktualna Cena

Pełna lista lodówek retro…->

Lodówka w stylu amerykańskim

Lodówka kojarząca się z dostatkiem, a nawet luksusem. Wysoka, pojemna i praktyczna stanowi dobre rozwiązanie dla dużych rodzin. To lodówki typu side – by – side (dwudrzwiowe), które zawierają szereg dodatkowych udogodnień, takich jak minibarek, specjalne komory z przeznaczeniem na owoce i warzywa, a także kostkarka do lodu czy dystrybutor do wody.

Lodówka w stylu nowoczesnym

Do lodówek w stylu nowoczesnym można zaliczyć sprzęty typu side – by – side, jednak w tej grupie znajdziemy też lodówki jednodrzwiowe. Kolorowe lub chromowane, posiadają podobne udogodnienia, a ponadto wyróżnia je nowoczesny, zwykle nawet nieco industrialny design. Zaliczyć do nich można także chłodziarki przeznaczone głównie do przechowywania butelek, tak zwane minibarki, które mogą występować w fantazyjnych kształtach i kolorach, jak lodówka w kształcie samochodu firmy Gorenje.

Ranking TOP 5 najpopularniejszych

Pozycja Nazwa lodówki Producent Cena lodówki
1Smeg FAB30LP1SmegAktualna Cena
2Smeg FAB30LVE1SmegAktualna Cena
3Smeg FAB30RRO1SmegAktualna Cena
4Smeg FAB30RV1SmegAktualna Cena
5Smeg FAB28RRD3SmegAktualna Cena

Pełna lista lodówek amerykańskich…->

Kolorowe lodówki i nowoczesne technologie

Choć wydaje się, że w niektórych modelach kolorowych lodówek postawiono głównie na pomysł i projekt, to w większości z nich, również w lodówkach z zewnątrz przypominających sprzęty sprzed lat, zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych. Sprawiają one, że dbanie o lodówkę jest łatwiejsze i mniej czasochłonne, a ponadto mamy zapewnioną większą świeżość produktów i bardziej higieniczne przechowywanie. Poniżej przedstawiamy przykłady technologii, które wydają się być godne uwagi i zapewniają najlepsze warunki przechowywania.

NoFrost Plus

Lodówka firmy Smeg
Lodówki kolorowe Smeg
System zapobiegający zaszronieniu i zalodzeniu zamrażarki. Gwarantuje doskonałe warunki chłodnicze dla świeżych produktów, chroniąc je przed wysychaniem. Zapewnia niskie zużycie energii. (Zobacz, w jakich jeszcze lodówkach można go znaleźć).

AdaptTech

System ten pozwala na utrzymywanie optymalnej temperatury w lodówce, bez względu na to, jak często otwierane są jej drzwi. AdaptTech zapamiętuje tę częstotliwość i jest w stanie „przewidzieć”, kiedy drzwi zostaną otwarte – na chwilę przed tym obniża temperaturę, zapewniając stałe warunki we wnętrzu, a tym samym – zachowanie świeżości przechowywanych produktów.

IonAir z systemem Multiflow 360°

To technologia zapewniająca stałe odświeżanie powietrza poprzez jonizację. System Multiflow równomiernie rozprowadza jonizowane powietrze, zapewniając stałą temperaturę w każdym miejscu lodówki.

Szuflada FreshZone

To pojemnik, w którym panuje najniższa temperatura. Gwarantuje zachowanie świeżości, zapachu, koloru i smaku przez dłuższy czas. To dobre miejsce na przechowywanie takich produktów jak mięso, ryby, owoce i warzywa.

Szuflada ZeroZone

W szufladzie tej panuje temperatura około 0°C, która zapewnia zachowanie naturalnych właściwości produktów. To najlepsze miejsce do przechowywania owoców morza, ryb i mięsa.

Szuflada Xtreme Freeze

W tej szufladzie można szybko zamrozić pożywienie w skrajnie niskich temperaturach. Taki sposób zamrożenia umożliwia zachowanie zarówno naturalnego smaku, jak i składników odżywczych.

Producenci i cena kolorowych lodówek

Kolorowe lodówki znaleźć można w ofercie firm Bosch, Samsung, Beko, Gorenje czy Smeg. Cena takich chłodziarek zależy głównie od technologii, jakie zostały w nich zastosowane, a także od stopnia oryginalności designu. Za tanie można uznać lodówki nieprzekraczające ceny 2000 złotych, natomiast najdroższe mogą kosztować nawet ponad 10 000 złotych. Wspomniana chłodziarka w formie samochodu kosztuje niemal 30 000 złotych. Dostępne kolory to biały, czarny, srebrny / inox, czerwony, żółty, zielony, niebieski i wiele innych.

Kolorowe lodówki
Kolorowe lodówki

Kolorowe lodówki

Porównaj aktualne ceny

<<< Lodówka dwudrzwiowa Side By Side | Lodówka wolnostojąca >>>