Lodówka do zabudowy

Lodówka do zabudowy Electrolux
Lodówka do zabudowy Electrolux
Lodówka schowana w szafce kuchennej to marzenie wielu gospodarzy domu. Nie trzeba zaprzątać sobie głowy kwestią koloru, stylu czy dopasowania do miejsca. Lodówka do zabudowy ma front taki sam jak szafki, dzięki czemu cała kuchnia sprawia wrażenie bardziej przestronnej i uporządkowanej.

Wymiary lodówek do zabudowy

Lodówki pod zabudowę występują w następujących wysokościach: do 89,9 cm, a następnie 120 – 129,9 cm, 140 – 149,9 cm, 150 – 169,9 cm, 170 – 179,9 cm i od 180 cm wzwyż. Podobnie sprawa ma się z szerokością: do 54,9 cm, 55 – 57,9 cm, 58 – 61,9 cm. Osoby, które od pewnego czasu sprawdzają już, w jakich rozmiarach można kupić lodówkę, z łatwością zauważą, że wymiary te są bardzo podobne do wymiarów lodówek wolnostojących. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pojemność lodówki pod zabudowę będzie mniejsza, gdyż musi się ona zmieścić w kasecie zabudowy.

Jaką lodówkę do zabudowy wybrać i kupić?

Choć wymiary lodówek pod zabudowę są zwykle standardowe, nie oznacza to, że mamy zaledwie kilka modeli do wyboru. Wręcz przeciwnie, wydaje się, że spośród dostępnych możliwości każdy jest w stanie wybrać najlepsze dla siebie urządzenie. U osób, które mają niewielką kuchnię lub jedynie aneks kuchenny, doskonale sprawdzi się mała lodówka podblatowa, jej wysokość nie przekracza bowiem 90 centymetrów. Posiadacze przestronnej kuchni mogą sobie pozwolić na zakup dużej lodówko – zamrażarki lub też samej chłodziarki bez zamrażalnika (i osobno dokupić zamrażarkę skrzyniową czy szufladową). Z kolei lodówki dwudrzwiowe typu side – by – side, także z kostkarką do lodu, to sprzęt dla tych, którzy cenią sobie wyjątkowy komfort w użytkowaniu sprzętów. Koneserzy trunków nie oprą się za to pokusie zakupu chłodziarki do wina do zabudowy.

Lodówki do zabudowy – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Wentylacja

Przygotowując miejsce dla lodówki do zabudowy trzeba wziąć pod uwagę, że urządzenie to wymaga większej przestrzeni, która będzie zapewniać dobrą wentylację. Zarówno z tyłu, u dołu, jak i u góry, powinno się zapewnić co najmniej 200 cm² cyrkulacji powietrza.

Klasa energetyczna lodówki

Klasa energetyczna lodówki dotyczy tak samo lodówek w zabudowie, jak i wolnostojących. Można ją znaleźć na etykiecie energetycznej załączonej do każdego urządzenia chłodniczego. Klasa ta określa ilość zużywane j przez dany sprzęt energii w odniesieniu do normy ustalonej w przepisach Unii Europejskiej. Najbardziej oszczędne są lodówki klasy A+++, a następnie A++, A+ i A. Klasa A oznacza, że dana lodówka zużywa 55% normy. Każdy plus świadczy o tym, że sprzęt zużywa 10% energii mniej. Chłodziarki, które zużywają najwięcej prądu to najczęściej chłodziarki do wina.

Lodówki do zabudowy A+ Aktualna cena
Lodówki do zabudowy A++ Aktualna cena
Lodówki do zabudowy A+++ Aktualna cena

No Frost

Funkcja No Frost w nowoczesnych lodówkach to już niemal standardowe wyposażenie. Polega ona na takim wymuszeniu obiegu powietrza, które uniemożliwia osadzanie się na wewnętrznych ścianach lodówki szronu i lodu. Funkcja ta może obejmować jedynie część chłodzącą (No Frost) lub mrożącą (Semi No Frost), a także obie części (Full No Frost, Frost Free). Istnieje też funkcja Low Frost, dzięki której lód i szron osadzają się na ściankach lodówki czy zamrażarki w dużo mniejszym stopniu.

Lodówki do zabudowy z NoFrost Aktualna cena

Lodówka do zabudowy – dodatkowe funkcje

Lodówka pod zabudowę Candy
Lodówka pod zabudowę Candy
Istnieją opinie mówiące, że lodówki do zabudowy, z racji mniejszej dostępnej przestrzeni, są słabiej wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Obecnie jednak dla większości producentów nie stanowi to przeszkody. Urządzenia takie, prócz systemu No Frost, mogą zawierać także następujące udogodnienia:

  • Powłoka antybakteryjna,
  • Komora 0°C,
  • Komora Multifresh,
  • Tryb wakacyjny,
  • Komora szybkiego chłodzenia,
  • Szuflada Cool’n’Fresh,
  • Alarm dźwiękowy lub optyczny informujący o niedomkniętych drzwiach,
  • System domykania drzwi.

Producenci i cena lodówek do zabudowy

W naszych rankingach znaleźć można porównanie cen i dane techniczne lodówek najpopularniejszych producentów: Candy, Beko, Whirlpool, Bosch, Gorenje czy Miele. Ceny lodówek do zabudowy mogą znacznie się różnić. Za małą chłodziarkę zapłacimy już 700 złotych, natomiast duża i bogato wyposażona chłodziarko – zamrażarka może kosztować nawet 40 000 złotych.

Lodówki do zabudowy Bosch Aktualna cena
Lodówki do zabudowy Electrolux Aktualna cena
Lodówki do zabudowy Liebherr Aktualna cena
Lodówki do zabudowy Amica Aktualna cena
<<< Lodówka z kostkarką do lodu | Lodówka do wina >>>