Lodówka dwudrzwiowa Side By Side

Lodówka typu French Door
Lodówka dwudrzwiowa typu French Door Side by Side
Od sprzętów AGD wymagamy coraz więcej: aby były nie tylko funkcjonalne, ale także komfortowe i estetyczne, a także by zapewniały wiele udogodnień i funkcji. Jeśli mowa o chłodziarko – zamrażarce, wydaje się, że wszystkie te warunki spełnia lodówka dwudrzwiowa. Jest pojemna, wygodna w użyciu i najczęściej wyposażona w wiele nowoczesnych, technologicznych rozwiązań. Jakie to rozwiązania i czym taki model lodówki różni się od pozostałych?

Lodówka dwudrzwiowa side by side

Choć większość chłodziarko – zamrażarek, jakie możemy spotkać w polskich domach, to modele dwudrzwiowe, mówiąc o lodówce dwudrzwiowej mamy najczęściej na myśli raczej lodówki typu side – by – side (zwane też amerykańskimi), czyli modele wyposażone w dwoje równoległych, otwieranych skrzydłowo drzwi, przypominające budową szafę. Po jednej stronie znajduje się część chłodząca, a po drugiej – mrożąca. Lodówki dwudrzwiowe to sprzęty o większych niż tradycyjne lodówki rozmiarach, dlatego dobre będą dla większych rodzin, a także u osób, które lubią gotować i mieć w domu wiele produktów spożywczych pod ręką.

Jaką lodówkę dwudrzwiową wybrać i kupić?

Lodówki side – by – side są bardzo pojemne, choć jednocześnie zajmują stosunkowo dużo miejsca. Na polskim rynku znajdziemy modele o pojemności chłodziarki przekraczającej 300 litrów i pojemności zamrażarki od około 150 do ponad 200 litrów.

Lodówki dwudrzwiowe side by side – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Temperatura panująca w chłodziarce może się różnić w zależności od miejsca. Najcieplej jest w pojemnikach na drzwiach lodówki (10 – 15 stopni Celsjusza), natomiast wewnątrz może panować temperatura od 0 do 8 stopni Celsjusza. Zamrażarka to miejsce, w którym temperatura może osiągać wysokość od -18 do -30 stopni Celsjusza.

Dostępne są one w następujących wymiarach:

  • Wysokość od 175 do 200 cm,
  • Szerokość od 89 – 120 cm,
  • Głębokość od 62 do 90 cm.

Lodówka French Door

Lodówka dwudrzwiowa Samsung side-by-side
Lodówka dwudrzwiowa side by side Samsung
Lodówka typu French Door to sprzęt, w którym chłodziarka od zamrażarki nie jest oddzielona słupkiem. W tym przypadku zamrażalnik zawsze znajduje się w dolnej części, a chłodziarka w górnej. Lodówki French Door to zwykle modele wyposażone w troje, czworo, a nawet pięcioro drzwi.

Dystrybutor wody

Filtrowana, świeża, schłodzona woda, dostępna wtedy, kiedy tylko chcemy – to jedno z niewątpliwie wspaniałych udogodnień, jakie możemy mieć dzięki lodówce dwudrzwiowej. Warto jednak wiedzieć, że ta dodatkowa funkcja najczęściej wymaga podłączenia do źródła wody, choć istnieją na naszym rynku także modele, które wyposażone są w wewnętrzny zbiornik na wodę.

Kostkarka do lodu

Kostkarka do lodu to kolejne urządzenie będące na wyposażeniu lodówki dwudrzwiowej typu side by side, a które zapewnia nam w każdym momencie świeży lód do napojów. Podobnie jak w przypadku dyspensera wody, najczęściej konieczne jest podłączenie lodówki do źródła wody pitnej. Należy też co pół roku wymieniać filtr.

Lodówki dwudrzwiowe side by side z kostkarką do lodu Aktualna cena
Lodówki dwudrzwiowe side by side bez kostkarki do lodu Aktualna cena

Lodówka dwudrzwiowa – dodatkowe funkcje i udogodnienia

Prócz udogodnień takich jak dystrybutor wody czy kostkarka do lodu, chłodziarko – zamrażarki side – by – side zawierają także wiele innych dodatkowych funkcji. Funkcje te nie tylko zapewniają wygodę użytkowania, ale także optymalne warunki przechowywania żywności, dzięki którym zachowują one świeżość przez dłuższy czas. Oto przykładowe funkcje, jakie można spotkać w lodówkach dwudrzwiowych:

  • System No Frost, zapobiegający zbieraniu się lodu i szronu w zamrażarce,
  • Komora zero – specjalna komora (szuflada) wydzielona w lodówce, w której panuje temperatura około 0 stopni Celsjusza. Zapewnia najlepsze warunki do przechowywania takich produktów jak mięso, ryby czy owoce morza,
  • Komora świeżości – szuflada, w której panuje najniższa temperatura,
  • Oświetlenie diodowe,
  • Regulacja temperatury w danej szufladzie,
  • Uszczelnienie CoolSafe, zapewniające większą szczelność lodówki i mniejsze zużycie energii.
  • AdaptTech – system utrzymujący wewnątrz lodówki stałą temperaturę, niezależnie od częstotliwości jej otwierania.

Producenci i cena lodówek side by side

Lodówki typu side – by – side takich firm jak Siemens, Ariston, Samsung, Beko, LG czy Amica mają najlepsze opinie wśród użytkowników. Ceny lodówek dwudrzwiowych wahają się w granicach od 2600 do nawet 20 000 złotych. Gdzie najlepiej kupić takie lodówki? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi zestawieniami najpopularniejszych produktów.

Lodówki dwudrzwiowe side by side Beko Aktualna cena
Lodówki dwudrzwiowe side by side Samsung Aktualna cena
Lodówki dwudrzwiowe side by side Smeg Aktualna cena
Lodówki dwudrzwiowe side by side Sharp Aktualna cena
<<< Lodówka bez zamrażalnika | Kolorowe lodówki >>>