Lodówka z kostkarką do lodu

lodówka z kostkarką Samsung
lodówka z kostkarką Samsung
Świeży lód do napojów zawsze na wyciągnięcie ręki, szybko i bez żadnego wysiłku. Lodówka z kostkarką do lodu to urządzenie, które może to zapewnić i jest przedmiotem marzeń niejednego amatora chłodnych drinków, soków czy koktajli. Jak działa kostkarka? Czy warto za nią dopłacić? Jaka lodówka z kostkarką jest najlepsza?

Jak działa kostkarka?

Kostkarka to dodatkowe urządzenie wbudowane w drzwi lodówki. Od strony wewnętrznej zajmuje nieco miejsca, dlatego trzeba liczyć się z tym, że będzie go trochę mniej na przechowywanie produktów spożywczych. Dzięki stałemu dopływowi wody, kostkarka produkuje lód, który może być dostępny w każdej chwili. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i podstawić szklankę. Kostkarka może produkować lód w różnych kształtach i o różnych wielkościach lub też zapewniać lód kruszony. Ile lodu może wytworzyć takie urządzenie? W przeciągu doby nawet 1 kilogram, natomiast maksymalny zapas lodu w specjalnym pojemniku może wynosić nawet do 1,5 kilograma.

Jaką lodówkę z kostkarką do lodu wybrać i kupić?

Kostkarki do lodu mogą być na wyposażeniu zarówno lodówek wolnostojących, jak i lodówek do zabudowy. W przypadku tych pierwszych urządzeń, najczęściej spotyka się modele dwudrzwiowe (side – by – side) , trójdrzwiowe lub czterodrzwiowe, które mają wbudowaną kostkarkę, choć dostępne są także lodówki jednodrzwiowe z kostkarką. Lodówki takie zwykle produkowane są w większych rozmiarach, a podajnik do lodu może być zamontowany zarówno wewnątrz lodówki, jak i na zewnątrz.

Lodówki z kostkarką do lodu – Ranking najpopularniejszych

Pozycja Nazwa lodówki Producent Cena lodówki
1Samsung RB37J5925SSSamsungAktualna Cena
2Samsung RR39M7320S9/EOSamsungAktualna Cena
3Beko CNE 520E23 ZDXBekoAktualna Cena
4Samsung RS7528THCSPSamsungAktualna Cena
5Bosch KAD90VB20BoschAktualna Cena
6Samsung RS7768FHCBCSamsungAktualna Cena
7Bosch KGN49MI3BBoschAktualna Cena
8Samsung RFG23UEBPSamsungAktualna Cena
9Amica FK3857.3DFXAmicaAktualna Cena
10Samsung RS68N8241B1 Prestige CollectionSamsungAktualna Cena

Pełna lista lodówek z kostkarką…->

Zalety lodówki z kostkarką

Choć zalety płynące z posiadania lodówki z kostkarką wydają się oczywiste, warto dodać, w jakich sytuacjach mogą się one przydać najbardziej. O ile łatwo jest obyć się samemu bez lodu w szklance soku czy drinka, o tyle trudniej jest w letni wieczór nie zaproponować niespodziewanym gościom schłodzonych lodem napojów. Nie trzeba wówczas ani czekać, aż lód się zamrozi, ani jechać do sklepu po gotowe kostki lodu. Wystarczy sięgnąć do kostkarki. Przydaje się ona również w sytuacjach takich jak stłuczone kolano, skręcona kostka czy opuchnięte oczy.

Lodówka z kostkarką do lodu – wymagania techniczne

Lodówka z kostkarką do lodu wymaga podłączenia do sieci wodociągowej, choć istnieją też modele urządzeń chłodniczych, które pozwalają na korzystanie z osobnego zbiornika na wodę (tu trzeba wówczas pamiętać o dopełnianiu wody). Jeśli podłączymy naszą lodówkę z kostkarką do sieci, co pół roku będziemy musieli wymieniać filtr (cena takiego filtra to wydatek rzędu 120 – 150 złotych).

Dodatkowe wyposażenie w lodówkach z kostkarką

Lodówki z kostkarką do lodu, jak chyba wszystkie obecnie urządzenia AGD, mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje i mechanizmy, które znacznie podnoszą komfort ich użytkowania. Mogą to być na przykład:

  • System TwistTray, który sprawia, że kostki mają jednakowy, atrakcyjny kształt i nie zlepiają się ze sobą,
  • Barek, pozwalający na wyjmowanie butelek z napojami bez konieczności otwierania całego skrzydła,
  • Dystrybutor wody, pozwalający na stały dostęp do czystej, przefiltrowanej, schłodzonej wody.

Dodatkowe funkcje w nowoczesnych lodówkach

Lodówka z kostkarką Electrolux
Lodówka z kostkarką Electrolux
Chłodziarko – zamrażarki z kostkarką do lodu to sprzęty o nowoczesnym designie, zapewniające wysoki stopień higieniczności i świeżości przechowywanych produktów spożywczych. Do najbardziej godnych uwagi technologii należą:

  • AdaptTech – system, który rozpoznaje zwyczaje użytkownika i analizuje częstotliwość otwierania lodówki. Dzięki temu, na moment przed otwarciem drzwi temperatura wewnątrz zostaje obniżona o 1 lub 2°C. W ten sposób produkty znajdujące się w środku przechowywane są we względnie stałej temperaturze.
  • No Frost – system, który zapobiega osadzaniu się lodu i szronu na ściankach lodówki i zamrażalki. Dzięki temu nie trzeba rozmrażać lodówki, a jej użytkowanie jest bardziej energooszczędne.
  • IonAir – system, który zapewnia obieg jonizowanego powietrza w całej lodówce. Jego działanie zapewnia stałą temperaturę wewnątrz urządzenia i bardziej higieniczne warunki chłodnicze.

Producenci i cena lodówek z kostkarką do lodu

Najlepsze opinie wśród użytkowników mają lodówki z kostkarką firm takich jak Samsung, Bosch, Franke, Beko, Teka czy Smeg. Cena takiej lodówki może wahać się w granicach od 3000 do nawet 20 000 złotych.

Lodówki z kostkarką do lodu Side-by-Side Aktualna cena
Lodówki z kostkarką do lodu powyżej 300L Aktualna cena
<<< Lodówka bezszronowa No Frost | Lodówka do zabudowy >>>