Lodówka retro

Lodówka retro Gorenje RF60309OBKL
Lodówka retro Gorenje RF60309OBKL
Lodówki w stylu retro budzą zachwyt wśród wielu osób. Mają oryginalne, zaokrąglone kształty, stylowe uchwyty i bajeczne kolory. Do tego przywodzą na myśl stare, amerykańskie firmy, w których ozdabiały perfekcyjnie wysprzątane kuchnie. Nic więc dziwnego, że lodówka retro to przedmiot pożądania wielu współczesnych pań i panów domu. Jakie supernowoczesne funkcje kryje w sobie ta niezwykła obudowa? Który model wybrać?

Kolory

Lodówki retro, dzięki swojemu oryginalnemu designowi stanowią niezaprzeczalnie ozdobę całej kuchni. Tym bardziej, że dostępne są w wielu pięknych kolorach. Lodówkę w stylu retro można kupić w kolorze kawy z mlekiem czy kremową, ale także czarną, białą, czerwoną, pomarańczową, zieloną, błękitną czy w kolorze wina. Z takimi barwami doskonale współgrają chromowane uchwyty lodówek retro, zwłaszcza te w postaci klamek.

Jaką lodówkę retro wybrać i kupić?

Wśród lodówek w stylu retro znaleźć można urządzenia o różnym układzie, na przykład:

  • Duża zamrażarka w dolnej części wraz z chłodziarką,
  • Chłodziarka z zamrażarką w górnej części,
  • Chłodziarka z niewielką zamrażarką pośrodku.

Ostatni wymieniony model, jako najmniejszy doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy prócz lodówki mamy dużą zamrażarkę, na przykład skrzyniową.

Lodówki Retro – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Lodówka retro – klasa energetyczna

Lodówki w stylu retro to nowoczesne, energooszczędne urządzenia. Większość z nich ma klasę energetyczną A lub wyższą. O czym mówią takie oznaczenia? Klasa energetyczna określa ilość zużywanego prądu w odniesieniu do normy UE. Norma ta jest jednakowa dla wszystkich producentów. Jeśli dane urządzenie ma klasę energetyczną A, oznacza to, że zużywa poniżej 55% ustalonej normy, przy czym każdy plus to dodatkowo 10% mniej. Sprzęty posiadające klasę energetyczną B zużywają 55% – 75% normy. Najwięcej energii pochłaniają urządzenia o klasie G – nawet więcej niż 150% europejskiej normy.

Lodówki retro A++ Aktualna cena
Lodówki retro A+++ Aktualna cena

Lodówka retro – nowoczesne rozwiązania

Lodówka SMEG FAB 28 RV1
Lodówka SMEG FAB 28 RV1
Lodówki retro, nazywane też vintage, chociaż kojarzą nam się z dawnymi czasami, w rzeczywistości są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Dzięki nim korzystanie z tych urządzeń jest bardzo komfortowe, a przechowywana żywność, dzięki doskonałym warunkom chłodniczym, zachowuje swoją świeżość i właściwości przez długi czas. Przedstawiamy poniżej kilka z funkcji, które naszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie.

Ion Air

To nowoczesna technologia, pozwalająca na utrzymanie wewnątrz lodówki idealnego mikroklimatu i wykorzystująca proces jonizacji. Dzięki niej powstaje ozon, który ma naturalne właściwości niszczące bakterie, pleśń i nieprzyjemny zapach. W procesie tym zniszczeniu ulega 95% szkodliwych drobnoustrojów. To warunki idealne do przechowywania wielu produktów, zarówno świeżych warzyw, jak i jajek, tortów czy sera pleśniowego.

No Frost Plus

To jeden z przełomowych systemów stosowanych w lodówkach. Nie tylko zapobiega tworzeniu się szronu i lodu w zamrażalniku, ale także gwarantuje doskonałe warunki do przechowywania w chłodziarce. Dodatkowo, lodówki z systemem No Frost Plus zużywają mniej energii.

Lodówki retro z no frost Aktualna cena

Szuflada CrispZone

To najlepsza szuflada do przechowywania owoców i warzyw. Odpowiednia temperatura i regulowany stopień wilgotności sprawiają, że produkty te zachowują długo swoją świeżość i chrupkość.

Szuflada XtremeFreeze

W tej szufladzie błyskawicznie zamrozimy produkty, dzięki czemu zachowają one swoje wszystkie wartości odżywcze i smak.

Szuflada ZeroZone

Szuflada z komorą zero to pojemnik, w którym panuje temperatura 0 stopni Celsjusza. To dobre miejsce do przechowywania mięsa, ryb i owoców morza.

Szuflada FreshZone

Szuflada z komorą świeżości stanowi najchłodniejszą część chłodziarki. Produkty, które są w niej przechowywane, zachowują na długo swój smak, kolor i zapach. To dobre miejsce do przechowywania mięsa, ryb, owoców i warzyw.

AdaptTech

AdaptTech to nowoczesna technologia pozwalająca na analizowanie nawyków użytkownika, tak by zachować optymalną temperaturę wewnątrz lodówki. Kiedy otwieramy drzwi chłodziarki, przechowywana w niej żywność narażona jest na nagły skok temperatury. Dzięki systemowi AdaptTech temperatura w lodówce obniżana jest o 1 lub 2 stopnie Celsjusza na chwilę przed jej „przewidzianym” otwarciem.

Producenci i cena lodówek retro

Wśród producentów lodówek retro prym wiodą firmy Gorenje i Smeg, choć mają je w swojej ofercie także tacy producenci jak Bosch czy Samsung. Cena lodówki w stylu retro waha się w granicach od 2900 do ponad 10 000 złotych.

Lodówki retro Gorenje Aktualna cena
Lodówki retro Smeg Aktualna cena
<<< Lodówka wolnostojąca | Lodówka energooszczędna >>>