Lodówka retro

Lodówka retro Gorenje RF60309OBKL
Lodówka retro Gorenje RF60309OBKL
Lodówki w stylu retro budzą zachwyt wśród wielu osób. Mają oryginalne, zaokrąglone kształty, stylowe uchwyty i bajeczne kolory. Do tego przywodzą na myśl stare, amerykańskie firmy, w których ozdabiały perfekcyjnie wysprzątane kuchnie. Nic więc dziwnego, że lodówka retro to przedmiot pożądania wielu współczesnych pań i panów domu. Jakie supernowoczesne funkcje kryje w sobie ta niezwykła obudowa? Który model wybrać?

Kolory

Lodówki retro, dzięki swojemu oryginalnemu designowi stanowią niezaprzeczalnie ozdobę całej kuchni. Tym bardziej, że dostępne są w wielu pięknych kolorach. Lodówkę w stylu retro można kupić w kolorze kawy z mlekiem czy kremową, ale także czarną, białą, czerwoną, pomarańczową, zieloną, błękitną czy w kolorze wina. Z takimi barwami doskonale współgrają chromowane uchwyty lodówek retro, zwłaszcza te w postaci klamek.

Jaką lodówkę retro wybrać i kupić?

Wśród lodówek w stylu retro znaleźć można urządzenia o różnym układzie, na przykład:

  • Duża zamrażarka w dolnej części wraz z chłodziarką,
  • Chłodziarka z zamrażarką w górnej części,
  • Chłodziarka z niewielką zamrażarką pośrodku.

Ostatni wymieniony model, jako najmniejszy doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy prócz lodówki mamy dużą zamrażarkę, na przykład skrzyniową.

Lodówki Retro – Ranking TOP 10 najpopularniejszych

Pozycja Nazwa lodówki Producent Cena lodówki
1Gorenje ORB152RLGorenjeAktualna Cena
2Gorenje ORB152OLGorenjeAktualna Cena
3Gorenje ORB152COLGorenjeAktualna Cena
4Gorenje ORB152COGorenjeAktualna Cena
5Gorenje ORB152GRLGorenjeAktualna Cena
6Gorenje ORB152XLGorenjeAktualna Cena
7Gorenje ORB152BLGorenjeAktualna Cena
8Gorenje ORB152GRGorenjeAktualna Cena
9Gorenje ORB152RDLGorenjeAktualna Cena
10Gorenje ORB152CLGorenjeAktualna Cena

Pełna lista lodówek retro…->

Lodówka retro – klasa energetyczna

Lodówki w stylu retro to nowoczesne, energooszczędne urządzenia. Większość z nich ma klasę energetyczną A lub wyższą. O czym mówią takie oznaczenia? Klasa energetyczna określa ilość zużywanego prądu w odniesieniu do normy UE. Norma ta jest jednakowa dla wszystkich producentów. Jeśli dane urządzenie ma klasę energetyczną A, oznacza to, że zużywa poniżej 55% ustalonej normy, przy czym każdy plus to dodatkowo 10% mniej. Sprzęty posiadające klasę energetyczną B zużywają 55% – 75% normy. Najwięcej energii pochłaniają urządzenia o klasie G – nawet więcej niż 150% europejskiej normy.

Lodówki retro A++ Aktualna cena
Lodówki retro A+++ Aktualna cena

Lodówka retro – nowoczesne rozwiązania

Lodówka SMEG FAB 28 RV1
Lodówka SMEG FAB 28 RV1
Lodówki retro, nazywane też vintage, chociaż kojarzą nam się z dawnymi czasami, w rzeczywistości są wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Dzięki nim korzystanie z tych urządzeń jest bardzo komfortowe, a przechowywana żywność, dzięki doskonałym warunkom chłodniczym, zachowuje swoją świeżość i właściwości przez długi czas. Przedstawiamy poniżej kilka z funkcji, które naszym zdaniem zasługują na szczególne uznanie.

Ion Air

To nowoczesna technologia, pozwalająca na utrzymanie wewnątrz lodówki idealnego mikroklimatu i wykorzystująca proces jonizacji. Dzięki niej powstaje ozon, który ma naturalne właściwości niszczące bakterie, pleśń i nieprzyjemny zapach. W procesie tym zniszczeniu ulega 95% szkodliwych drobnoustrojów. To warunki idealne do przechowywania wielu produktów, zarówno świeżych warzyw, jak i jajek, tortów czy sera pleśniowego.

No Frost Plus

To jeden z przełomowych systemów stosowanych w lodówkach. Nie tylko zapobiega tworzeniu się szronu i lodu w zamrażalniku, ale także gwarantuje doskonałe warunki do przechowywania w chłodziarce. Dodatkowo, lodówki z systemem No Frost Plus zużywają mniej energii.

Lodówki retro z no frost Aktualna cena

Szuflada CrispZone

To najlepsza szuflada do przechowywania owoców i warzyw. Odpowiednia temperatura i regulowany stopień wilgotności sprawiają, że produkty te zachowują długo swoją świeżość i chrupkość.

Szuflada XtremeFreeze

W tej szufladzie błyskawicznie zamrozimy produkty, dzięki czemu zachowają one swoje wszystkie wartości odżywcze i smak.

Szuflada ZeroZone

Szuflada z komorą zero to pojemnik, w którym panuje temperatura 0 stopni Celsjusza. To dobre miejsce do przechowywania mięsa, ryb i owoców morza.

Szuflada FreshZone

Szuflada z komorą świeżości stanowi najchłodniejszą część chłodziarki. Produkty, które są w niej przechowywane, zachowują na długo swój smak, kolor i zapach. To dobre miejsce do przechowywania mięsa, ryb, owoców i warzyw.

AdaptTech

AdaptTech to nowoczesna technologia pozwalająca na analizowanie nawyków użytkownika, tak by zachować optymalną temperaturę wewnątrz lodówki. Kiedy otwieramy drzwi chłodziarki, przechowywana w niej żywność narażona jest na nagły skok temperatury. Dzięki systemowi AdaptTech temperatura w lodówce obniżana jest o 1 lub 2 stopnie Celsjusza na chwilę przed jej „przewidzianym” otwarciem.

Producenci i cena lodówek retro

Wśród producentów lodówek retro prym wiodą firmy Gorenje i Smeg, choć mają je w swojej ofercie także tacy producenci jak Bosch czy Samsung. Cena lodówki w stylu retro waha się w granicach od 2900 do ponad 10 000 złotych.

Lodówki retro Gorenje Aktualna cena
Lodówki retro Smeg Aktualna cena
<<< Lodówka wolnostojąca | Lodówka energooszczędna >>>

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *