Lodówka z zamrażalnikiem

Lodówka z zamrażalnikiem Samsung RB 29 FERNDSS
Lodówka z zamrażalnikiem Samsung RB 29 FERNDSS
Lodówka z zamrażalnikiem to najchętniej kupowane urządzenie chłodnicze. Obecnie na rynku mamy duży wybór zarówno wymiarów, pojemności, jak i rodzajów chłodziarko – zamrażarek. Najlepszy dla siebie sprzęt znaleźć może zarówno osoba mieszkająca w pojedynkę i nieczęsto stołująca się w domu, jak i wieloosobowa rodzina, wymagająca większej pojemności urządzenia. Czym charakteryzuje się dobra lodówka z zamrażarką? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Lodówka z zamrażalnikiem – wymiary i pojemność

Standardowa szerokość lodówek wynosi 60 cm, choć nie brakuje też w sklepach urządzeń o szerokości około 50 cm , 70 cm, a nawet 100 cm. Najmniejsze chłodziarko – zamrażarki mogą mieć wysokość 50 cm, natomiast najwyższe – nawet 250 cm. Pojemność mini lodówki to około 40 – 50 l (wraz z zamrażarką); duża lodówka mieści zwykle około 100 l, największa – nawet 600 l.

Jaką lodówkę z zamrażalnikiem wybrać i kupić?

Lodówki z zamrażalnikiem bez osobnych drzwi (lodówki jednodrzwiowe) to najprostsze wersje chłodziarko – zamrażalek. Do wyboru mamy jednak także lodówki dwudrzwiowe typu side – by – side, przypominające swoją budową szafę. Za drzwiami z jednej strony mieści się zamrażarka, za drugimi chłodziarka. Ponadto, producenci lodówek mają także w swojej ofercie urządzenia trzy -, cztero -, a nawet pięciodrzwiowe (lodówki typu French Door), w których zamrażalnik umiejscowiony jest na dole, a chłodziarka u góry. Warto dodać, że chłodziarko – zamrażalki dostępne są zarówno w wersji do zabudowy, jak i wolnostojące.

Ranking lodówek z zamrażalnikiem

Lodówka z dużym zamrażalnikiem

Wiele osób decyduje się dziś na zakup chłodziarki z dużym zamrażalnikiem. Jeśli na takim właśnie urządzeniu nam zależy, warto zwrócić uwagę na modele kilkudrzwiowe. Zamrażalniki w lodówkach jednodrzwiowych mają zwykle niewielką pojemność (5 – 15 l), natomiast największe zamrażarki spotkać można w lodówkach side – by – side i French Door; nawet 170 l.

Klasa zamrażalnika

Klasa zamrażalnika określana jest w czterostopniowej skali za pomocą gwiazdek. Jedna gwiazdka oznacza, że urządzenie mrozi do temperatury -6°C. Każda dodatkowa gwiazdka oznacza 6°C mniej, tak więc modele o największej mocy mogą mrozić nawet do temperatury -24°C. Większość chłodziarko – zamrażarek daje możliwość regulowania temperatury za pomocą pokrętła lub wyświetlacza elektronicznego.

Lodówki z górnym zamrażalnikiem Aktualna cena
Lodówki z dolnym zamrażalnikiem Aktualna cena

Lodówko – zamrażarka z kostkarką i dystrybutorem wody

Nowoczesne lodówko – zamrażarki mogą być wyposażone w kostkarkę do lodu i/lub w dystrybutor wody. To niezwykle przydatne funkcje. Kostkarka do lodu zapewnia stały dostęp do lodu (w kostkach lub kruszonego), dzięki czemu nawet podczas letnich spotkań w dużym gronie nie trzeba się martwić o przygotowanie lodu. Dozownik kostkarki może być wbudowany wewnątrz zamrażarki lub też znajdować się po zewnętrznej stronie drzwi. Dystrybutor wody to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie stały dostęp do świeżej, czystej, schłodzonej wody. Jej jakość jest doskonała, a ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba kupować litrami wody ze sklepu.

Klasa energetyczna lodówki

Lodówka z zamrażarką firmy Franke
Lodówka z zamrażarką firmy Franke
Klasa energetyczna lodówki to parametr, na który często zwracamy uwagę; w końcu jest to sprzęt, który pracuje 24 godziny na dobę. Urządzenia oznaczone literą A uznaje się za najbardziej oszczędne . Litera ta oznacza, że lodówka zużywa 55% normy określonej przez przepisy Unii Europejskiej. Każdy dodatkowy plus (A+, A++, A+++) oznacza, że jej zapotrzebowanie na energię elektryczną jest o 10% mniejsze.

Lodówka z zamrażalnikiem – nowoczesne rozwiązania

Kupując chłodziarko – zamrażarkę warto zwrócić uwagę, w jakie dodatkowe funkcje została wyposażona. Niekiedy różnica w cenie jest niewielka, a można dzięki temu znacznie zwiększyć komfort użytkowania urządzenia. Jakie udogodnienia można spotkać obecnie w lodówkach?

  • System No – Frost lub FreshFrostFree. Zapobiega osadzaniu się szronu i lodu na ściankach lodówki, tym samym oszczędzając nam konieczności rozmrażania lodówki.
  • Funkcja szybkiego chłodzenia napojów.
  • Komora zero. Panuje w niej temperatura 0°C, idealna do przechowywania szybko psującej się żywności, na przykład ryb czy mięsa.
  • Filtr TasteGuard. Zapobiega przenikaniu się zapachów żywności znajdującej się w lodówce.

Producenci i cena lodówek z zamrażalnikiem

Popularni producenci lodówek z zamrażarką to Amica, Beko, Bosch, LG, Electrolux, Polar, Samsung czy Gorenje. Mała lodówka z zamrażarką jest stosunkowo tania; może kosztować nieco ponad 300 złotych. Chłodziarko – zamrażarki większych rozmiarów, przekraczające wysokość 140 cm i wyposażone w nowoczesne rozwiązania mogą kosztować 1500 – 3000 złotych. Największe lodówki z zamrażalnikiem osiągają cenę nawet 20 000 złotych. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi rankingami. Przedstawiają one produkty, które mają najlepsze opinie wśród użytkowników i znacznie ułatwią porównanie cen u różnych sprzedawców.

Lodówki z zamrażalnikiem Amica Aktualna cena
Lodówki z zamrażalnikiem Beko Aktualna cena
Lodówki z zamrażalnikiem Bosch Aktualna cena
Lodówki z zamrażalnikiem Gorenje Aktualna cena
<<< Wymiary lodówek | Lodówka podblatowa >>>